Poprzeczki na relingi – belki dachowe – wypożyczalnia – Łódź

Posted on: 30 czerwca, 2016, by :

Belki dachowe na relingi Łódź - wypożyczalniaPoprzeczki – belki bazowe mocowane na relingi lub bezpośrednio do dachu auta są podstawą montażu innych elementów takich jak boxy dachowe czy bagażniki rowerowe. Powinny one być dobierane zgodnie z charakterystyką przewożonego ładunku i dobrze dopasowane do innych akcesoriów. Auta w dzisiejszych czasach są bardzo różnorodne, dobór odpowiednich poprzeczek jest dużo bardziej skomplikowany niż jeszcze kilka lat temu kiedy montaż był niemalże zunifikowany.

Jeśli na dachu naszego auta nie ma relingów oraz fabrycznych punktów do montażu bagażnika możemy uznać taki dach za najbardziej standardowy. Oczywiście nie wiercimy w takim dachu dziur w celu montażu bagażnika tylko stosujemy belki bazowe, które nie wymagają fabrycznego przygotowania auta. Łapy bagażnika w takim rozwiązaniu mocowane są do krawędzi dachu auta między dach a szybę.

Jeśli posiadamy auto z przygotowanymi fabrycznie punktami do montażu bagażnika (często są one ukryte w dachu) szukamy rozwiązania, które będzie dopasowane do tego jakie mamy w aucie. Mogą to być otwory, różnego rodzaju zaczepy lub innego typu mocowania. Aby to sprawdzić najlepiej od razu zapoznać się z dokładną dokumentacją samochodu.

Zobacz również: http://carboxy.mij.pl/tag/belki-bagaznika-dachowego/

Relingi dachowe to bardzo często stosowane rozwiązanie w obecnie produkowanych autach. Wyróżniamy relingi standardowe oraz zintegrowane, w zależności od ich typu stosujemy innego rodzaju elementy tzw. „łapy montażowe„. Jeśli występuje wyraźny prześwit pomiędzy relingiem a dachem mamy reling standardowy w przeciwnym razie jest to reling zintegrowany.

Jakie belki – poprzeczki dachowe posiadamy?

Posiadamy różnorodne belki dachowe firmy Taurus z możliwością dostosowania ich do auta klienta.